Kosmetika bez mikroplastů

Pondělí, Květen 20, 2019 - 13:31

 

Kosmetická řada Věnováno Vám a přírodě společnosti Nafigate Cosmetics, na jejímž vzniku jsme se rádi podíleli, byla vybrána mezi pět zásadních eko-vynálezů, které hýbou celým světem.

Spotřebitel si málokdy klade otázku, jaký vliv má výroba kosmetické látky na životní prostředí. Výrobce, pokud chce být opravdu odpovědný, si tyto otázky klást musí,

Lenka Mynářová

České inovace bodují i v oblasti kosmetiky. Na sklonku minulého roku byla poprvé představena kosmetika, která znamená cirkulární revoluci v kosmetickém průmyslu. Jde o celosvětově první kosmetiku, která zcela biodegraduje, předchází vzniku odpadu a nezatěžuje tak životní prostředí problémovými mikroplasty a mikropolutanty. Za jejím vývojem a výrobou stojí české firmy NAFIGATE Corporation a NAFIGATE Cosmetics.

Nová kosmetika dostala jméno „Věnováno Vám a přírodě“ a neobsahuje žádnou látku, která by negativně působila na životní prostředí či jej jakýmkoli způsobem zatěžovala.

Prvním startovacím produktem nové značky „Věnováno Vám a přírodě“ byl Coconut Peeling Milk  a mikroplastové částice jsou v něm nahrazeny přírodním polymerem P3HB. Ten byl vyvinut unikátní českou biotechnologií HYDAL a je vyroben bakteriemi, které jsou součástí našeho ekosystému už miliony let. Bakterie umí tento biopolymer nejen vyrobit, ale i zrecyklovat, a to tak, že pokud jej nespotřebují sami, slouží jako potrava pro další mikroorganismy. Polymer typu P3HB je tak 100% odbouratelný v přírodě, tzv. biodegradabilní.

Více na webu Czech Design.